Latauspaikkoja löytyy sekä pääsisäänkäyntimme edestä että autohallista, yhteensä 10 kpl
Piha-alue pääsisäänkäynnin edessä
2 kpl peruslatauspistettä - aloitusmaksu 0,30 e ja energia 0,25 e/kWh.
-
Maksu lähimaksulla tai Monta Charge-sovelluksella
-
Peruslatauspisteet lopettavat veloituksen ja lataamisen automaattisesti kun akku on täynnä. Siirräthän autosi kun lataus on valmis
-
Kuitin saat osoitteesta receipt.monta.app
4 kpl pikalatauspistettä (60 kW jakaantuva teho) - aloitusmaksu 0,50 e ja energia 0,22 e/min (huom! aikaveloitus)
-
Maksu lähimaksulla tai selainpohjaisella sovelluksella lataus.leppakoski.fi
-
Huom! Pikalatauslaitteen veloitus aikaperusteinen, joten veloitus jatkuu, kunnes lataus lopetettu.
-
HÄIRIÖTILANNE Toinen pikalatauslaite ja lähimaksu tilapäisesti pois käytöstä, korjaus menossa (muut laitteet toimivat normaalisti)
-
Latauskentässä 3 kpl CCS ja 1 kpl chademo (tällä hetkellä vain 2 kpl CCS käytössä)
Autohalli
4 kpl peruslatauspistettä - aloitusmaksu 0,30 e ja energia 0,25 e/kWh.
-
Maksu lähimaksulla tai Monta Charge-sovelluksella
-
Parkkihallissa on käytössä maksullinen pysäköinti, 10€/vrk.
-
Peruslatauspisteet lopettavat veloituksen ja lataamisen automaattisesti kun akku on täynnä. Siirräthän autosi kun lataus on valmis
-
Kuitin saat osoitteesta receipt.monta.app
Lähimaksun toiminnasta:
Kortille tehdään näytöllä näkyvä katevaraus ja latauksen päätteeksi kortilta veloitetaan latauksen hinta ja erotus palautetaan kortille heti.
Mikäli kortille syntyy jostain syystä aiheeton katevaraus, se vapautuu yleensä heti, mutta joskus siinä voi kestää jopa useampi viikko. Oman pankkisi kautta saat pyydettyä katevarauksen purkua aiemmin.
Mahdollisissa ongelmatilanteissa tulee olla yhteydessä suoraan laitteisiin merkittyihin osoitteisiin